Zvyšování školní úspěšnosti mladých Romů ze sociálně vyloučených lokalit města Brna 2

Pouze 30 % Romů V ČR dosahuje vzdělání vyššího než základní. Ti, co pokračují na SŠ, však ve velkém poměru odchází již na počátku tohoto studia.

Nízké vzdělání diskvalifikuje Romy při hledání zaměstnání a tím i ekonomické nezávislosti. Kumulace akutních problémů snižuje zájem rodičů o úspěšnou budoucnost mladé generace.

Cílem projektu je, zprostředkováním podpory při průchodu všemi stupni vzdělávání, zvýšit šance 200 mladých Romů v Brně na kvalitní vzdělání.

Projekt "Zvyšování školní úspěšnosti mladých Romů ze sociálně vyloučených lokalit města Brna" probíhá od 1. 2. 2022 do 31. 12. 2023.

- ZŠ je partner bez finančního příspěvku

- Projekt finančně podpořily Norské fondy 2014–2021 v programu „Lidská práva“.

Více informací o projektu najdete ZDE.

Seznam jednotlivých aktivit

Autor: Mgr. Rostislav Maršálek, zástupce ředitelky školy