CEDU - Centrum pro demokratické učení, o.p.s.

CEDU 1

Doučování žáků škol

Inovace ŠVP ve školních družinách a diferenciace výuky matematiky na 1. stupni ZŠ

MAP Brno IV

Místní akční plán rozvoje vzdělávání ve městě Brně IV.

MAP IV

Místní akční plán rozvoje vzdělávání ve městě Brně II (MAP II ZŠ a MŠ Brno, Merhautova 37, p.o.) 1

Nenech to být...

Nenech to být... 2

Onstage - Music schools for social change (Hudební školy pro sociální změny)

Onstage - Music schools for social change (Hudební školy pro sociální změny) 1

Ovoce a mléko do škol

Ovoce do škol 2

Patron dětí - společně za lepší dětství

Projekt obědy školákům

Logo

Podpora předškolního a základního vzdělávání ve městě Brně (Podpora předškolního a základního vzdělávání ve městě Brně - ZŠ a MŠ Brno, Merhautova 37, p.o.)

Rovný přístup k předškolnímu vzdělávání ve městě Brně 1

Podpora žáků - ZŠ Merhautova 37

Podpora žáků - ZŠ Merhautova 37 1

PolyGram – Podpora polytechnického vzdělávání a čtenářské gramotnosti v Jihomoravském kraji 2

Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou ve školách v Jihomoravském kraji

Bezplatná strava dětem ohrožených chudobou ve školách v Jihomoravském kraji 2

Potravinová banka pro Brno

Potravinová banka pro Brno 1

Sdílení pedagogů, odborných učeben, laboratoří a příkladů dobré praxe (Podpora v projektu “Implementace KAP JMP II“ 2

se Statutárním městem Brno

Síť brněnských OTEVŘENÝCH ŠKOL (19 škol v Brně)

Síť brněnských OTEVŘENÝCH ŠKOL (19 škol v Brně) 1

Síť brněnských TECHNICKÝCH ZÁKLADNÍCH ŠKOL MATEŘSKÝCH ŠKOL(4 školy v Brně)

Síť brněnských TECHNICKÝCH ZÁKLADNÍCH ŠKOL (4 školy v Brně) 1

Sportovci do škol

Sportovci do škol 1

Šablony Merhautova II

Šablony Merhautova II 1

Šablony OP JAK Merhautova

V období od 1. 2. 2023 do 31. 12. 2025 realizujeme na naší škole projekt „Šablony OP JAK Merhautova“, registrační číslo CZ.02.02.03/00/22_002/0002746.

Šablony OP JAK Merhautova 1

Pouze 30 % Romů V ČR dosahuje vzdělání vyššího než základní. Ti, co pokračují na SŠ, však ve velkém poměru odchází již na počátku tohoto studia.

Nízké vzdělání diskvalifikuje Romy při hledání zaměstnání a tím i ekonomické nezávislosti. Kumulace akutních problémů snižuje zájem rodičů o úspěšnou budoucnost mladé generace.

Zvyšování školní úspěšnosti mladých Romů ze sociálně vyloučených lokalit města Brna 2

skoro jasno 15 °C 4 °C
sobota 27. 4. skoro jasno 17/5 °C