ZŠ a MŠ Merhautova Brno
ZŠ a MŠ Brno,Merhautova 37

logo

Žákovský parlament je vrcholný orgán žákovské samosprávy. Členové jsou starostové a místostarostové tříd druhého stupně.

Žákovský parlament učí žáky samostatnosti a zodpovědnosti.

Slouží jako zpětná vazba pro učitele a vedení školy a napomáhá ke zlepšení chodu školy.

Žáci se učí brát demokracii a spolurozhodování jako samozřejmost, učí se v ní žít, učí se chápat, že demokracie není anarchie.

Parlament zastupuje ostatní žáky při jednání s vedením školy, připravuje a organizuje programy pro ostatní žáky. Mezi nejúspěšnější akce patří Halloween, Barevné dny, Vánoční koncert a Pálení čarodějnic. Oblíbenou soutěží je také Baterkobraní, při kterém žáci třídí baterie a drobný elektroodpad.

Členové Žákovského parlamentu působí na ostatní žáky a motivují je k udržování dobrých školních vztahů.

Daniela Doležalová, vedoucí Žákovského parlamentu

Počasí dnes:

14. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Sponzoři a certifikáty