ZŠ a MŠ Merhautova Brno
ZŠ a MŠ Brno,Merhautova 37

logo

Žákovský parlament je vrcholný orgán žákovské samosprávy. Členové jsou starostové a místostarostové tříd druhého stupně.

Žákovský parlament učí žáky samostatnosti a zodpovědnosti.

Slouží jako zpětná vazba pro učitele a vedení školy a napomáhá ke zlepšení chodu školy.

Žáci se učí brát demokracii a spolurozhodování jako samozřejmost, učí se v ní žít, učí se chápat, že demokracie není anarchie.

Parlament zastupuje ostatní žáky při jednání s vedením školy, připravuje a organizuje programy pro ostatní žáky. Mezi nejúspěšnější akce patří Halloween, Barevné dny, Vánoční koncert a Pálení čarodějnic. Oblíbenou soutěží je také Baterkobraní, při kterém žáci třídí baterie a drobný elektroodpad.

Členové Žákovského parlamentu působí na ostatní žáky a motivují je k udržování dobrých školních vztahů.

Daniela Doležalová, vedoucí Žákovského parlamentu

dnes, středa 4. 8. 2021