ZŠ a MŠ Merhautova Brno
ZŠ a MŠ Brno,Merhautova 37

27. 10. 2021 Beseda v knihovně a procházka

Před podzimními prázdninami bylo krásné Babí léto, a proto jsme se vydali s p. učitelkou do městského parku na vycházku, spojenou s návštěvou knihovny na náměstí SNP.

Cestou jsme si zopakovali stromy a keře, které zde rostly, pojmenovali jsme si podzimní květiny, které ještě bylo možné vidět na záhoncích kolem domů. Rovněž jsme se zastavili v Ekodvoru, kde jsme si pověděli něco o ekologiii, ochraně přírody a třídění odpadu. P. učitelka si nás přezkoušela se znalostí barevných kontejnerů na odpad, taky z dopravních značek, které jsme cestou míjeli a také z názvů ptactva, které jsme pozorovali v okolí.

V 9 hod. nás přivítala v knihovně p. lektorka, která nás seznámila s provozem knihovny a jejím významem pro čtenáře. Ukázala nám, jak se správně ke knihám chovat. Pak jsme si povídali o nejznámější postavičce z večerníčků, a to o krtkovi Z. Milera. Mohli jsme si jednotlivé knížky tohoto autora prohlédnout a paní knihovnice nám z nich přečetla pár pohádek. O samotném krtkovi jsme se dozvěděli spoustu novinek a zajímavostí. Protože jsme pěkně pracovali a ke knihám jsme se chovali slušně, dostali jsme na závěr každý malou odměnu.

 Venku bylo příjemně a teplo, a proto jsme zůstali ještě chvíli v parku, kde jsme se nasvačili a mohli jsme si i pohrát. V zimě máme slíbenou další návštěvu, tak věříme, že bude zase taková poučná, jako byla tato.

Datum vložení: 8. 11. 2021 9:05
Datum poslední aktualizace: 8. 11. 2021 9:08
Autor: třídní učitelka - Mgr. Zuzana Růžičková

Základní škola

Předpověď počasí

dnes, čtvrtek 22. 2. 2024
zataženo 10 °C 5 °C
pátek 23. 2. slabý déšť 8/6 °C
sobota 24. 2. slabý déšť 13/9 °C
neděle 25. 2. déšť 9/5 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Sponzoři a certifikáty