ZŠ a MŠ Merhautova Brno
ZŠ a MŠ Brno,Merhautova 37

0. ročníky - Bludičky v labyrintu

6. dubna 2022 jsme navštívili muzeum na Moravském náměstí.

Očekávala nás zde usměvavá p. lektorka, která nás přivítala a povykládala nám něco zajímavého o tamním muzeu, jeho inventáři, a taky o programu, který nás čekal. Byl opravdu pestrý a my jsme se vůbec nenudili. Nejdříve jsme si nasadili čelovky a prošli bludištěm zrcadel. Pak jsme hráli v temné místnosti hru „Poznej, co držíš“. Tyto předměty jsme pak museli najít na obrazech v další části galerie.

V jedné z místností jsme si pak zahráli různé hry, pozorovali jsme obrazy z různých úhlů, pomocí skel, filtrů či dalekohledů. Na závěr našeho programu jsme se ocitli opět v temné místnosti, kde nás čekala interaktivní hra. Pomocí míčků jsme shazovali dané předměty z určitého období – baroko, secese, klasicismus….. Toto nás opravdu bavilo, pěkně jsme se při tom zapotili.

Nakonec jsme si opět prošli bludištěm zrcadel, oblékli se a utíkali zpět do školy, kde nás čekala zasloužená svačina. Program byl strašně fajn a moc se nám líbil.

                                                                                                       TU přípravných ročníků+ AP

Datum vložení: 11. 5. 2022 11:17
Datum poslední aktualizace: 11. 5. 2022 11:20
Autor: Mgr. Zuzana Růžičková

Základní škola

Předpověď počasí

dnes, čtvrtek 1. 6. 2023
skoro jasno 19 °C 7 °C
pátek 2. 6. jasno 21/7 °C
sobota 3. 6. jasno 25/11 °C
neděle 4. 6. jasno 25/12 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Sponzoři a certifikáty