Geologická exkurze

Geologická exkurze žáků 9. ročníků na Hády.

Dne 1.6. jsme se vypravili s žáky 9. ročníků na geologickou lokalitu Hády. Tento vápencový lom se nachází na severovýchodním okraji Brna a představuje jednu z přírodních dominant, která je nepřehlédnutelná z širokého okolí. Návštěva lomu na Hádech doplnila učivo mineralogie a petrologie, které jsme letos společně probírali. Vzhledem k tomu, že větší část školního roku probíhala distančně, žáci měli skvělou možnost seznámit se s horninami přímo v terénu. Prohlédli si jurské a devonské vápence, vrásy nebo vrásové přesmyky. Z hornin jsme vytvořili také logo našich tříd. Navštívená lokalita je zajímavá také z hlediska výskytu vzácných živočichů a  rostlin.

Z vyhlídky se nám naskytly krásné pohledy na celé Brno. Na závěr jsme ještě došli k vysílači Hády, který zajišťuje televizní a rozhlasový signál pro Brno. Počasí nám přálo, a tak jsme si společný výlet užili.

Datum vložení: 4. 6. 2021 10:42
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2021 10:49