ZŠ a MŠ Merhautova Brno
ZŠ a MŠ Brno,Merhautova 37

Amari Kereka 12.ročník

Amari Kereka 12.ročník

Ve čtvrtek 25. května 2023 proběhl po dlouhé covidové pauze již 12. ročník hudebního festivalu Amari Kereka, který pořádá ZŠ a MŠ nám. 28. října a naše škola je její nedílnou součástí již od vzniku tohoto oblíbeného festivalu.

Festival proběhl v kulturním středisku Omega na Musilově ulici v Brně. Svým rozsahem patří k největším celorepublikovým hudebním festivalům. Pravidelně zde vystupují ZŠ a MŠ Brno Křenová, taneční skupina Merci a v neposlední řadě i naše škola ZŠ a MŠ Merhautova Brno.

 

Festival byl zahájen ředitelkou nám. 28. října paní Mgr. Ludmilou Altmanovou a představiteli a zástupci MMB. Poté diváci zhlédli temperamentní romské tance v úžasném podání naši taneční skupiny ,,Sovnakune čhaja“ pod vedením Jany Šmardové nebo se zaposlouchali do písní či vystoupení našeho kytarového orchestru pod vedením Rostislava Wintera v rámci školního projektu ONSTAGE.

 

Tento projekt na naši škole podporuje inkluzi sociálně znevýhodněných dětí prostřednictvím skupinové výuky performativních umění, především hudby.

 

Tanečnice naší školy, pod vedením Jany Šmardové a za klavírního a pěveckého doprovodu p. učitele Mgr. Roberta Šariského, v nádherných kostýmech rozstleskaly všechny diváky v sále. V sále byla velmi příjemná atmosféra, kterou si užívali jak diváci, tak vystupující.

Diváci si rovněž mohli prohlédnout výstavu literárních a výtvarných prací i našich žáků.

Všem účinkujícím z řad našich žáků a pedagogů, kteří usilovně připravovali program pro tento festival, velmi děkujeme a těšíme se na další ročník v příštím školním roce.

Datum vložení: 30. 5. 2023 8:02
Datum poslední aktualizace: 30. 5. 2023 8:04
Autor: Mgr. Robert Šariský

Základní škola

Předpověď počasí

dnes, sobota 30. 9. 2023
oblačno 23 °C 12 °C
neděle 1. 10. zataženo 21/10 °C
pondělí 2. 10. skoro jasno 23/11 °C
úterý 3. 10. slabý déšť 24/13 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Sponzoři a certifikáty