Bubny do škol

Že se dupáním a tleskáním dá rozeznít skladba od Queen We will rock you, to už jste určitě slyšeli a možná i někteří zkusili. Co si ale pro nás přichystali tvůrci pořadu „Bubny do škol, to byla hotová lahůdka. Když jsme přišli 26. listopadu do tělocvičny, první, co nám padlo do oka, byly barevné trubky z umělé hmoty. Už jsme se někteří těšili, jak nás budou brnět rty při snaze zatroubit si co nejhlasitěji. Mladý průvodce pořadem nám ale ukázal, jak je máme uchopit a bouchat jimi co nejvíce do dlaně druhé ruky. Snažili jsme se. A podle pokynů „dirigenta“ dokonce podle barev. A protože každá barva vydávala jiný tón, začalo to za chvíli v tělocvičně znít jako na koncertě. A dokonce na koncertě vážné hudby. My jsme totiž dokázali zahrát Beethovenovu Ódu na radost!

A pěkně rozehřátí z tohoto  úspěchu jsme měli ještě možnost pokračovat v hudební činnosti. Rozebrali jsme si pro nás připravené bubny různých velikostí a nastal rachot, dunění, tlučení a bouchání, až podlaha pod námi vibrovala. Bylo to úchvatné a znělo jako bouře, když jsme všichni najednou, ve stejném rytmu, bušili do bubnů. Queen a Freddie Mercury by se mezi námi jistě cítili dobře. A Tokhi -  zakladatel DrumCircle – také.

Mgr. Miroslava Svobodová a žáci VII.A

Fotogalerie