Akce Sport Life!

Akce Sport Life! na výstavišti v Brně je oblíbenou akcí dětí i dospělých. Nabízí nejen sportovní a zábavné vyžití, ale také možnost konverzace se zkušenými sportovci či trenéry. Již minulý rok se této akce zúčastnily některé třídy druhého stupně. Letos jsme chtěli dopřát stejné potěšení i ostatním, a proto se tohoto veletrhu sportu účastnily všechny třídy druhého stupně.

Děti si mohly vyzkoušet parkourovou dráhu, sjíždět rampy na freestylovém kole bmx, ale také okusit výšku Zip Lineu, otestovat svou vytrvalost na lezecké stěně či základy sebeobrany, tance nebo míčových sportů. Vybrat si mohl každý, a že bylo z čeho vybírat!

Akce měla samozřejmě také výchovný aspekt. Žáci zjistili, že každý sport má svá pravidla, která se musí dodržovat. Otestovali si své limity a zjistili, kde mají možné rezervy. Trenéři a sportovci se stali také obrovskou motivací a pomohli tak našim žákům rozšířit jejich obzory. Někteří si tak mohli připomenout, že sport je velmi různorodý, a že možností mají nespočet.

Sportem ku zdraví a hezký den přeje

Mgr. Nikola Hozová