Divadelní představení na Špilberku

Dne 18. 6. 2019 jsme dostali pozvání na divadelní představení vojenského tanečního souboru Ondráš. Protože se představení konalo na brněnském hradě Špilberk, což je určitě pěkný výšlap, a ještě v tomto vedru, vydali jsme se na cestu již v 9 hod. Po vystoupení z tramvaje na ulici Česká a projitím několika ulic středu Brna, jsme se dostali na úpatí kopce, na kterém vévodí gotický hrad, symbol Brna. A cesta vzhůru mohla započat. Nebyli jsme sami, všude kolem dokola byla spousta dětí, které měly stejný cíl. Protože byl ještě čas, udělali jsme si asi v polovině cesty zastávku na svačinu a lehčí občerstvení. Po 10 h jsme již vstupovali na hlavní nádvoří, kde bylo nachystáno podium a spousta židliček pro diváky. Hledali jsme ty ve stínu, neboť jsme opět čekali velká vedra. V 10,30 h začalo hudebně-dramatické představení s názvem Zatoulané pohádky. Příběh vyprávěl o žáku 2. třídy, kterému se z  knížky rozutekly pohádky a Káča, z pohádky Čert a Káča, mu je pomáhala najít a zahnat zpět do knížky. Představení bylo moc hezké, vtipné, výborně provedeno. Po dlouhé době jsme zhlédli představení na úrovni. O půl dvanácté jsme se tedy opět vypravili zpět do školy. Pokud bude v příštím roce možnost, rádi se opět nějakého podobného projektu zúčastníme.

Za přípravné ročníky: Mgr. Zuzana Růžičková, Mgr. Gabriela Süssová a Bc. Dominika Balaštíková

Fotogalerie