Přípravné třídy v ZOO

Dne 12. 6. 2019 jsme se vydali na program Stopujeme zvířátka do ZOO. Vyjeli jsme hned v 8 h, abychom byli v 9 h na místě, protože nás očekávala paní lektorka. Zavedla nás do správní budovy, kde jsme měli připravený program. Vyprávěli jsme si o savcích, jak se rozmnožují, co jim chutná a jaká srst jim pokrývá tělo. Podívali jsme se i na ukázky srstí, rohů a parohů, mohli jsme si na ně i sáhnout a hádat, k jakému zvířeti patří. Jako úkol jsme pak měli poznat naše lesní zvířata a určit jejich stopy.

Po svačince jsme se vydali na prohlídku zoologické zahrady. Mohli jsme spatřit vlky i s jejich mláďaty, orly, lachtana, ledního medvěda i medvěda kamčatského. Moc se nám líbily surikaty, zaujaly nás podivně vypadající mary. U opic jsme moc štěstí neměli, vzhledem k velkému vedru byly schované. Za to štěstí se na nás usmálo u tygřích skal. Proti nám vyskočil ohromný tygr, naštěstí nás oddělovalo veliké silné sklo. Stejně jako zvířátka, i my jsme byli brzo unavení a tak jsme nepohrdli zastávkou u občerstvení na zmrzlinu. Ve 12 h jsme se vydali zpátky k tramvaji a dojeli tak spokojeně, ale utahaně ke škole.

Mgr. Zuzana Růžičková, Mgr. Gabriela Süssová a Bc. Dominika Balaštíková

Fotogalerie