Jarní výprava na Kamenný vrch

V přírodní rezervaci Kamenný vrch rozkvétá každé jaro na stepních ostrůvcích po celé rezervaci koniklec velkokvětý, půvabná bylina s nápadnými fialovými květy. Počet trsů koniklece dosahuje k 55 tisícům, čímž náleží Kamennému vrchu světové prvenství ve výskytu této ohrožené rostliny. Koniklec velkokvětý zde každé jaro dominuje a vytváří dojem, jakoby tu pro ostatní rostliny už nezbyl žádný prostor. Nesmírně malebně působí mohutné trsy vystupující z nízké trávy, které zcela pohltí volné prostranství v centrální části rezervace. Neváhali jsme a tuto krásu si nenechali ujít. Přírodní rezervací prochází naučná stezka. Mohli jsme se tak dozvědět informace o vzniku přírodní rezervace, jejím rostlinstvu i živočišstvu. V blízkosti přírodní rezervace je k vidění i lesopark Kamenný vrch s rozhlednou. Tam jsme se také vypravili. Po přestávce na svačinku jsme se vydali lesní cestou směrem k řece Svratce. Naše dopolední putování krásami jarní přírody jsme zakončili u Anthroposu.

Mgr. Lenka Mikulášková, TU 1. AM

Mgr. Hana Cybulská, TU 1. BM

Mgr. Helena Weyrová, TU 2. CM

Fotogalerie