Nulťáčci na Dnu Policie ČR

 

Do školy jsme dostali letáček na každoroční oslavy Dne Policie ČR, které se konají na nám. Svobody vždy koncem června. Po svačince jsme ihned vyrazili tramvají na blízké náměstí, kde se oslava konala. Již z dálky jsme viděli spoustu policejní techniky. Přidali jsme do kroku, abychom si mohli všechno prohlédnout.

Naše cesta začala prohlídkou policejních aut a motorek nejen z naší země, ale i od našich sousedů – Slovenska a Rakouska. Mohli jsme si vyzkoušet řízení takového dopr. prostředku, pustit majáček či zahoukat. U dalšího stanoviště jsme si prohlédli zbraně a výstroj určenou k různým policejním zásahům např. při potápění. Netušili jsme, jak je takové oblečení těžké. Na dalším stanovišti na nás čekali policisté z dob minulých, které nepamatují ani naše babičky. Posledním našim zastavením byly různé typy letadel a výstava určená k dobývání vesmíru. P. učitelky nám popovídaly o planetách sluneční soustavy, ale také o raketách a kosmonautech.

Na závěr naší exkurze jsme se zastavili na zmrzlinu u stánku, protože bylo velké horko a potřebovali jsme už zchladit. Pak jsme nasedli opět na tramvaj a vrátili se plni dojmů do školy.

Zuzana Růžičková a Kateřina Weingartová, TU 0. ABCV