Pracoviště mateřské školy Sýpka 26a

Zaměření školy

• Hudební výchova – třída s aktivní výukou hudby. V průběhu školní docházky se děti postupně seznamují s různými hudebními styly a nástroji. Cílem projektu „Zpívající třída“ je systematizovat hudební vzdělávání, podporovat přístup k hudbě, měnit život dětí prostřednictvím pěveckých, instrumentálních, poslechových a hudebně-pohybových činností.
  • Otevřenost školy rodičovské veřejnosti – spolupráce s rodiči
  • Úzká spolupráce se základní školou – MŠ se nachází v těsné blízkosti budovy ZŠ (ukázkové hodiny v 1.třídách a přípravných třídách pro děti s OŠD, „Edukativně stimulační skupinky“ s učitelkami 1.tříd – podle možnosti učitelek a zájmu rodičů)

Cíle školy

• Vytvořit prostředí, které bude pro děti zdrojem jejich úspěšnosti, vést každé dítě v souladu s jeho přirozeným vývojem