5. AM na Den dětí

Třída 5. AM navštívila areál BVV, kde se v těchto dnech koná festival RE:PUBLIKA. V pavilonu Morava, ve kterém je představeno to nejzajímavější z naší literatury, nás čekalo divadelní představení. Sportovní pohádka děti moc bavila a někteří žáci se na ní dokonce aktivně podíleli. Využili jsme možnosti navštívit i další pavilony a prezentace. V pavilonech A jsme se kochali fotografiemi a rekvizitami Divadla Husa na provázku. Také jsme navštívili expozici "Já a Sokol", která nám představila historii a současnost sokolského hnutí. Zaujaly nás prvorepublikové automobily a výpravy do světa. Největší zábavu dětem poskytli studenti Mendelovy univerzity, kteří měli připravenou soutěž pro děti. Naši žáci se velmi snažili, byli úspěšní a odměnou jim byla sladká odměna v podobě zmrzliny. Den dětí jsme si skvěle užili!

Lenka Mikulášková, TU