Návštěva Moravského zemského muzea

V pátek 1. 6. 2018 jsme vyrazili se šesťáky do Moravského muzea. Navštívili jsme rovnou dvě výstavy – Toulky přírodou Moravy a Fauna Moravy.

První výstava představovala ohrožené a mizející druhy hmyzu. Žáci se seznámili prostřednictvím ukázek z muzejních sbírek s velmi vzácnými exempláři hmyzu. Obohatili jsme si svoje znalosti z entomologie, kterou právě probíráme v přírodopise. Součástí výstavy byla také brožurka s pracovními listy, kvízy, křížovkami a otázkami. Žáci se pustili do vyplňování s obrovským zápalem a za to bych je chtěla velmi pochválit.

Na druhé výstavě Fauna Moravy jsme si prohlédli vycpané exempláře obratlovců a zavítali jsme také do akvária obdivovat nejrůznější druhy našich sladkovodních ryb.

Celý den jsme si parádně užili , a protože byl Den dětí, odměnili jsme se na závěr dne osvěžující zmrzlinou.

Martina Karpíšková, vyuč. Př