Slon v porcelánu

V Knihovně J. Mahena na nám. SNP si žáci 6. AM ve středu 23. května připomněli pravidla slušného chování. Pořad byl nazvaný Slon v porcelánu.

Třída byla rozdělena do čtyř skupin a každá měla za úkol vypracovat několik úkolů. Společně jsme zopakovali pravidla chování u stolu, při představování, mezi spolužáky i k dospělým osobám. Nezapomněli jsme ani na návštěvu kulturního zařízení včetně vhodného oblečení apod. Jednotlivé skupiny se zaměřily např. na chování v dopravních prostředcích, jak  správně telefonovat,  jaké povinnosti má chovatel psa, jaké povinnosti mají  cyklisté .

Žáci se s úkoly velice dobře vypořádali. Na závěr nás paní knihovnice seznámila s publikacemi, které o pravidlech chování pojednávají. Samozřejmě jsme zalistovali i v knihách Ladislava Špačka, který patří u nás k největším odborníkům i na etiketu.

Zdeňka Rajská, TU