Den Země

Na Den Země se vypravily třídy 6. AM a 7. AM na Hády. Ze Staré osady jsme dojeli na Vinohrady a hned vedle autosalonu jsme se vydali po úzké pěšince z města ven. Rázem jsme se ocitli v úplně jiném prostředí. S městem za zády jsme procházeli rozkvetlou krajinou směrem k rozhlasovému a televiznímu vysílači Hády. Cesta nebyla vůbec jednoduchá, neustále stoupala, a tak jsme se v horkém dni pořádně zapotili. Slézání k jezírkům vyžadovalo nutnou dávku adrenalinu. Zde jsme se trochu občerstvili a pokračovali k vysílači. Všude kolem nás bylo několik lomů, kde se v minulosti těžilo. Informační tabule nás upozorňovaly na vzácné rostliny i živočichy, kteří se zde vyskytují. Z Klajdovky jsme se vraceli zpět na Starou osadu a pěšky ke škole.

Byli jsme sice unaveni, ale spokojeni, že jsme udělali něco pro sebe. Mnozí byli na Hádech poprvé a byli velmi příjemně překvapeni, že jen kousíček za Brnem se nachází tak úžasná krajina.

Zdeňka Rajská a Dagmar Dědičová, TU

 

Třída 1.BM byla na Lesné v Čertové rokli - podívejte se na pár fotek.

Marie Křoustková, TU a Kateřina Bučeková, as.

 

Třída 3.AM byla v kohoutovické oboře Holedná - Jana Cikalová, TU