Zahájení školního roku 2017/2018

Nový školní rok byl na ZŠ Brno, Merhautova 37 slavnostně zahájen v pondělí 4. září 2017. Nejdříve paní ředitelka školy PaedDr. Jana Foltýnová, Ph.D. prostřednictvím školního rozhlasu přivítala  žáky i pedagogy školy a popřála všem úspěšný a pohodový školní rok.

Poté společně s hosty paní PhDr. Karlou Hofmannovou, zastupitelkou MČ Brno-sever, a panem Ing. Vlastimilem Sucháčkem, obchodním ředitelem brněnských tepláren, zavítali do tříd prvňáčků. Naši nejmenší školáci byli podarováni od Tepláren Brno pěknými dárky.

V novém školním roce jsou na budově Vranovská otevřeny dokonce tři přípravné ročníky a jedna první třída. V budově Merhautova bude probíhat výuka ve dvou prvních třídách, opět bude v hodinách matematiky pokračovat výuka Hejného metody. Do projektu Zdarma obědy do škol je zapojeno již kolem 250 žáků.

Budova Vranovská prošla během prázdnin rozsáhlou rekonstrukcí, je zde vybudováno nové sociální zařízení. Mnohé třídy i kabinety  na obou budovách jsou vybaveny novým nábytkem.

Těší nás zájem veřejnosti o naši školu, každoročně se k nám do prvních tříd hlásí více žáků.

Přejeme všem v novém školním roce mnoho úspěchů a radosti z vykonané práce.

Zdeňka Rajská