Vánoční čas na ZŠ Merhautova

Vánoční perníčky, barevné ozdoby a baňky, světýlka i vůně jehličí k Vánocům neodmyslitelně patří. Celé Brno se pyšní nádhernou výzdobou a adventními trhy a my s potěšením můžeme říci, že dlouho očekáváný vánoční čas dorazil i na ZŠ Merhautova.

Na přicházející advent se mohli děti i pedagogové naladit již v posledním týdnu měsíce listopadu. Právě v tomto čase se otevřely brány dílen, v nichž si žáci i se svými rodiči mohli vytvořit adventní věnce, svícny či jiné ozdoby. Každý si mohl vybrat a naaranžovat si výzdobu podle vlastního gusta. A že bylo z čeho vybírat!

Po první adventní neděli jsme konečně mohli pocítit vánoční atmosféru se vším všudy. Svatý Martin se, přestože s malým zpožděním, konečně umoudřil a rozhodl se zahalit celé Brno bílou peřinou. Na naší škole jsme nezaháleli a pospíšili si s krásnou vánoční výzdobou, a tak Vás u vchodu do školy nepřivítá jen usměvavý personál, ale také ozdobený vánoční strom a známá trojice čert, anděl a Mikuláš.

Přestože měli všichni z nádherně vyzdobené školy obrovskou radost, těšili se na jednu z nejkrásnějších akcí roku – vánoční jarmark! Krása střídala nádheru a dětská očka radostně svítila. Paní učitelky z družiny a prvního stupně si letos s výzdobami opravdu vyhrály. Člověk nevěděl, kam se podívat dříve a bylo nutné vracet se na jarmark ne jednou, ani dvakrát, ale nejméně třikrát. Stoly se prohýbaly pod věnečky, zápichy do květin, stromky z proutí, domácími marmeládami, vánočními hvězdami a mnohým dalším. Děti i dospělí si mohli vše zakoupit za symbolickou cenu, a potěšit tak nejen svá srdce, ale věnovat třeba výrobek jako vánoční dárek.

Tuto akci doprovázely tak jako každým rokem také dílny nejen pro ty nejmenší. Děti si mohly vyrobit mnoho vánočních ozdob a dárků ze všech různých materiálů. Ku pomoci jim byly paní učitelky jak z prvního, tak z druhého stupně.

Věřím, že tyto tradiční vánoční akce měly obrovský úspěch, a že atmosféru, kterou jsme všichni společně nasáli, si udržíme až do Štědrého dne. Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na této krásné akci, tímto mnohokrát děkuji a přeji šťastné a veselé Vánoce plné rodinné pohody, odpočinku a klidu.

Brožová Nikola

Fotogalerie